KONST / Litografier / Litografi 7437039
*
nr 743 7039
Litografi
Michel Macreau, 1935-1995, 10/90, bladets mått: 80x57
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:28:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 16:12:52
1
100 kr
23/2 22:18:05
2
200 kr
24/2 08:47:29
1
250 kr
27/2 07:40:00
1
350 kr
27/2 12:43:25
3
Vinnande bud
27/2 17:23:48
1
650 kr
27/2 17:24:16
1
800 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier michel macreau
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02
*
Litografi
Läs mer om Grafik
nr 743 7039
Litografi
Michel Macreau, 1935-1995, 10/90, bladets mått: 80x57
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 16:12:52 | 1 | 100 kr |
23/2 22:18:05 | 2 | 200 kr |
24/2 08:47:29 | 1 | 250 kr |
27/2 07:40:00 | 1 | 350 kr |
27/2 12:43:25 | 3 | Vinnande bud |
27/2 17:23:48 | 1 | 650 kr |
27/2 17:24:16 | 1 | 800 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier michel macreau
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02